Seria III

Anne

Po raz pierwszy wyemitowany: 29/09/1998
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Młot Nóż

W Sunnydale bez Pogromcy, Willow, Xander i Oz, pod czujnym okiem Giles'a, walczą z wampirami. Buffy, która uciekła z Sunnydale, przed podejrzeniami o zabójstwo Kendra'y i przed swoim przeznaczeniem, do jakiegoś odległego miasta, żyje jako Anne. Pracuje w podrzędnym barze jako kelnerka. Na jej drodze pojawia się Lily, która ją rozpoznaje i prosi o pomoc. Buffy staje przed wyborem, czy być nadal Anne, czy znów Buffy.


Dead Man's Party

Po raz pierwszy wyemitowany: 06/10/1998
Reżyseria:
James Whitmore, Jr.
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Kołek Młot Pistolet

Członkowie Scooby Gang'u nie wiedzą jak traktować Buffy, od której w trakcie jej nieobecności znacznie się oddalili. Postanawiają przygotować dla niej przyjęcie powitalne. Buffy chcąc wrócić do normalnego życia pragnie znów chodzić do Sunnydale High, jednak Snyder jest temu zdecydowanie przeciwny. Przyjęcie powitalne dla Buffy zamienia się w bal żywych trupów, dzieje się tak z powodu maski przyniesioną przez Joyce z galerii. Buffy i Scooby Gang mimo targających nimi uczuciami stają wspólnie do walki.


Faith, Hope and Trick

Po raz pierwszy wyemitowany: 13/10/1998
Reżyseria:
James A. Contner
Scenariusz: David Greenwalt
Użyta broń: Kołek Miecz Nóż Topór

Buffy, która wróciła już, dzięki działaniom Giles'a, do Sunnydale High próbuje ułożyć sobie życie. Stara się zapomnieć o Angel'u. Scooby Gang zaczyna ją namawiać, aby poznała Scott'a Hope'a, jednego z uczniów Sunnydale High, który się nią interesuje. W Sunndyale pojawia się także Faith, nowy Pogromca, która powstała po śmierci Kendra'y. Faith przybyła do Sunnydale w ślad z Kakistos'em i jego sługą Trick'iem.


Beauty and the Beasts

Po raz pierwszy wyemitowany: 20/10/1998
Reżyseria:
James Whitmore, Jr.
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Karabin Kołek Pistolet Topór

Do Sunnydale wraca Angel, którego Buffy wtrąciła do piekieł. W Sunnydale zaczynają zdarzać się niewyjaśnione przypadki śmierci, wszystkie poszlaki wskazują na Oz'a. Buffy, która przeżyła przez ostatnie kilka miesięcy wiele stresów zostaje skierowana do szkolnego psychologa (Mr. Platt'a). W trakcie kolejnej wizyty Buffy, znajduje Mr. Platt'a martwego. Buffy i Scooby Gang starają się wyjaśnić kto jest zabójcą.


Homecoming

Po raz pierwszy wyemitowany: 03/11/1998
Reżyseria:
David Greenwalt
Scenariusz: David Greenwalt
Użyta broń: Karabin Kołek Kusza Młot Pistolet Topór

Zbliża się bal. W Sunnydale High robione są zdjęcia do księgi pamiątkowej. Przez zaniedbanie Cordelia'y, która walczy o głosy uczniów Sunnydale High w wyborach królowej balu, Buffy przegapia robienie zdjęć. W akcie zemsty, Buffy staje w szranki o tytuł królowej balu. Nie wie, że sama stała się celem dla uczestników turnieju zorganizowanego przez Trick'a.


Band Candy

Po raz pierwszy wyemitowany: 10/11/1998
Reżyseria:
Michael Lange
Scenariusz: Jane Espenson
Użyta broń: Kołek Młot Pistolet

Uczniowie Sunnydale High otrzymują od Snyder'a polecenie rozprowadzenia wśród swoich rodziców batoników. Szybko okazuje się, że słodycze mają dziwny wpływ na psychikę dorosłych, zmieniają ich w dzieciaki, baz jakichkolwiek hamulców. Buffy i młodzi członkowie Scooby Gang'u bez Giles'a, który także uległ wpływowi trefnych słodyczy, muszą znaleźć przyczynę dziwnego zachowania się dorosłych.


Revelations

Po raz pierwszy wyemitowany: 17/11/1998
Reżyseria:
James A. Contner
Scenariusz: Douglas Petrie
Użyta broń: Kołek Kusza Topór

Do Sunnydale przybywa nowy Obserwator. Jest nim Gwendolyn Post, która ma zająć się Faith. Gwendolyn poleca członkom Scooby Gang'u poszukiwania rękawicy Myhnegon'a. Okazuje się jednak, że Gwendolyn nie jest dokładnie tym za kogo się podaje, i że jej celem wcale nie jest szkolenie Faith.


Lover's Walk

Po raz pierwszy wyemitowany: 24/11/1998
Reżyseria:
David Semel
Scenariusz: Dan Vebber
Użyta broń: Kołek Topór

Uczucie, które od pewnego czasu istniało między Willow i Xander'em, zaczyna się coraz bardziej zwiększać. Willow pragnąc odsunąć od siebie to uczucie planuje rzucenie czaru anty-miłosnego. W tym czasie w Sunnydale pojawie się Spike. Spike przeżywa katusze spowodowane tym, że rzuciła go Drusilla. Gdy widzi co kupuje Willow, zaczyna się w nim rodzić plan odzyskania Drusilla'i. W tym celu porywa Willow i Xander'a.


The Wish

Po raz pierwszy wyemitowany: 08/12/1998
Reżyseria:
David Greenwalt
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Kołek Kusza Nóż

Cordelia, która zerwała z Xander'em, którego zobaczyła całującego się z Willow, stara się usilnie odzyskać swoją pozycję wśród popularnych. Jednak związek z Xander'em spowodował znaczny spadek jej notowań. Jedyną osobą, która zdaje się ją traktować poważnie jest nowa uczennica Sunnydale High Anya. Anya daje Cordelia'i swój naszyjnik, który ma jej przynieść szczęście. Za radą Anya'i Cordelia wypowiada życzenie, które spełnia Anyanka, którą jest Anya. Efektem życzenie jest to, że Cordelia przenosi się do alternatywnego Sunnydale, Sunnydale bez Buffy.


Amends

Po raz pierwszy wyemitowany: 15/12/1998
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Kusza Pistolet

Zbliża się Boże Narodzenie. Angel'a zaczynają nawiedzać we snach jego ofiary, które zabił będąc Angelus'em. O tym samym o czym śni Angel, zaczyna śnić także Buffy. Angel zwraca się o pomoc do Giles'a, który staje przed możliwością wyrównania rachunków z tym który zabił jego ukochaną Jenny.


Gingerbread

Po raz pierwszy wyemitowany: 12/01/1999
Reżyseria:
James Whitmore, Jr.
Scenariusz: Thania St. John & Jane Espenson & Jane Espenson
Użyta broń: Kołek Pistolet

Joyce, która postanowiła odwiedzić Buffy w trakcie patrolu, odnajduje ciała dwojga martwych dzieci. Wszystko wskazuje, że dzieci były ofiarami rytualnego mordu, dokonanego w trakcie jakiegoś okultystycznego obrzędu. W Sunnydale zaczyna się polowanie na czarownice.


Helpless

Po raz pierwszy wyemitowany: 19/01/1999
Reżyseria:
James A. Contner
Scenariusz: David Fury
Użyta broń: Karabin Kołek Kusza Nóż Pistolet

Buffy zbliża się do swych osiemnastych urodzin. Na polecenie Rady Giles podaje nieświadomej niczego Buffy środek odbierający jej ponadnaturalne zdolności. Zgodnie z planem Quentin'a Buffy ma stanąć do walki z wampirem bez swych zdolności i dowieść czy jest godna być Pogromcą.


The Zeppo

Po raz pierwszy wyemitowany: 26/01/1999
Reżyseria:
James Whitmore, Jr.
Scenariusz: Dan Vebber
Użyta broń: Karabin Miecz Nóż Pistolet Topór

Xander, który jest odsuwany przez Giles'a od niebezpiecznych zadań, przeżywa kryzys. Stara się wyrobić sobie pozycję. Jednak chroniony przez Buffy, która nie chce by stało mu się coś w trakcie walki, Xander zaczyna wplątywać się w niebezpieczne znajomości. W wyniku różnych wydarzeń staje się świadkiem powstawania żywych trupów, których ma być kierowcą. Jego koledzy planują wysadzenie w powietrze Sunnydale High. Czy Xander, bez pomocy Buffy i członków Scooby Gang'u którzy starają się zapobiec otwarciu Piekielnych Ust, uda się uratować szkołę?


Bad Girls

Po raz pierwszy wyemitowany: 09/02/1999
Reżyseria:
Michael Lange
Scenariusz: Douglas Petrie
Użyta broń: Karabin Kołek Kusza Miecz Nóż Pistolet Topór

Ku przerażeniu Willow, jej najlepsza przyjaciółka Buffy zbliża się coraz bardziej do Faith. Pod wpływem Faith Buffy zaczyna opuszczać zajęcia. Buffy i jej nieodpowiedzialna towarzyszka stają do walki z przeważającymi siłami wampirów. W trakcie jednej z potyczek Faith zabija człowieka.


Consequences

Po raz pierwszy wyemitowany: 16/02/1999
Reżyseria:
Michael E. Gershman
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Kołek

Faith nie przyjmuje do wiadomości, że zrobiła coś złego, a w Sunnydale pojawia się nowy Obserwator Wesley, który przybył na miejsce Giles'a. Gdy sprawa śmierci Allan'a wypływa Faith zrzuca winę na Buffy. Giles wyczuwa, że opowieść Faith jest nieprawdziwa. Mimo tego, aby nie wzbudzić jej podejrzeń zachowuje się tak jakby to Buffy zabiła Allan'a. Xander, który po doświadczeniach z "The Zeppo" sądzi, że zna Faith próbuje przekonać ją by przemyślała swój czyn. Faith w trakcie próby gwałtu na Xander'ze prawie go zabija. Przeszkadza jej w tym Angel, który na prośbę Buffy próbuje odzyskać Faith dla sprawy dobra. Wszystko jest na dobrej drodze, gdy Faith zostaje porwana z domu Angel'a przez grupę wysłaną przez Radę, którą Wesley poinformował o czynie Faith.


Doppelgängerland

Po raz pierwszy wyemitowany: 23/02/1999
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Karabin Kołek Nóż Topór

Anya próbuje znów stać się Anyanka'ą. Gdy próby wyproszenia od Ta`hoffren'a, przywrócenia jej mocy spełzają na niczym, postanawia zwrócić się o pomoc do Willow. Willow przeżywa w tym czasie kryzys, wydaje jej się, że jest zbyt ustępliwa i ugodowa. Gdy Anya prosi ją o pomoc w odzyskaniu naszyjnika, będącego źródłem jej mocy jako Anyanka'i, Willow przystaje na jej prośbę. Przestraszona wizjami, które nawiedzają ją w trakcie, jak się okazuje, nieudanych czarów odmawia ponowienia próby. Dzięki jej czarom w Sunnydale pojawia się Evil Willow.


Enemies

Po raz pierwszy wyemitowany: 16/03/1999
Reżyseria:
David Grossman
Scenariusz: Douglas Petrie
Użyta broń: Kołek Nóż

Po serii testów, które zarządziła Rada, Faith znów może pełnić rolę Pogromcy. Członkowie Scooby Gang'u nie mają pojęcia, że Faith pracuje dla Wilkins'a. W trakcie jednego z patroli Buffy i Faith spotykają demona, który oferuje im po przystępnej cenie (5000$) księgi przejścia. Faith informuje o propozycji Wilkins'a. Na jego polecenie odzyskuje księgi zabijając przy okazji demona. Później próbuje uwieść Angel'a, gdy ten nie ulega Wilkins wynajmuje Maga (Mage), który ma odebrać Angel'owi duszę. Mag (Mage) rzuca na Angel'a czar.


Earshot

Po raz pierwszy wyemitowany: 21/09/1999
Reżyseria:
Regis B. Kimble
Scenariusz: Jane Espenson
Użyta broń: Karabin Nóż Pistolet

W trakcie walki z bezustymi demonami do krwi Buffy dostaje się mała ilość krwi jednego z demonów. Giles stwierdza, że Buffy mogła ulec infekcji jednym z aspektów demona. Buffy jest tym faktem bardzo przejęta, szczególnie gdy uświadamia sobie, że tym aspektem demona może być jego wygląd. Dodatkowo trapi ją nadal sprawa między Angel'em i Faith. Okazuje się jednak, że aspektem demona, którym został zainfekowany Pogromca jest zdolność do telepatii. Dzięki umiejętności słyszenia cudzych myśli Buffy słyszy w stołówce Sunnydale High szept "Jutro zabiję was wszystkich". Czy Buffy i Scooby Gang znajdą tajemniczego mordercę?


Choices

Po raz pierwszy wyemitowany: 04/05/1999
Reżyseria:
James A. Contner
Scenariusz: David Fury
Użyta broń: Nóż Pistolet

Burmistrz Wilkins nakazuje Faith dostarczenie przesyłki z lotniska. Buffy, która dostała kuszącą propozycję podjęcia studiów na uniwersytecie Northwestern, w celu pokrzyżowania Wilkins'owi szyków proponuje przejście do ofensywy. Giles uznaje propozycję za dobrą, zaś Wesley jest jej przeciwny. Buffy w ramach rozpoznania obserwuje ratusz i widzi Faith wnoszącą do ratusza skrzynie. Skrzynia okazuje się być Skrzynią Gavrock'a. Buffy i Scooby Gang planują wykradzenie skrzyni z rąk Wilkins'a, czy im się to uda?


The Prom

Po raz pierwszy wyemitowany: 11/05/1999
Reżyseria:
David Solomon
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Kołek Kusza Miecz Nóż Pistolet Topór

W Sunnydale High zbliża się bal maturalny. Cała szkoła żyje tym wydarzeniem. Buffy, która po walce z wampirami spędza noc u Angel'a, chce aby poszedł on z nią na bal. Anya przekonuje Xander'a do tego aby razem poszli na bal. Joyce odwiedza Angel'a i prosi go aby pomyślał jaka przyszłość czeka jego i Buffy. Po kolejnej walce z wampirami, gdy Buffy chce się upewnić, że Angel pójdzie z nią na bal, Angel zrywa z nią. Xander dowiaduje się, że rodzice Cordelia'i stracili wszystkie pieniądze, a ona musi pracować by kupić sobie sukienkę na bal. Gdy Xander rozmawia z Cordelia'ą do sklepu wpada potwór, który atakuje jednego z kupujących. Buffy mimo swego załamania wraz ze Scooby Gang'iem próbuje znaleźć przyczynę ataku. Okazuje się, że ktoś chce zamienić bal maturalny w rzeż. Czy Buffy potrafi mu przeszkodzić?


The Graduation 1

Po raz pierwszy wyemitowany: 18/05/1999
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Miecz Nóż

Scooby Gang głowi się nad tajemnicą przejścia burmistrza. Dzień przejścia nieubłaganie się zbliża wraz z końcem szkoły. Wilkins wizytujący szkołę odwiedza bibliotekę i grozi Scooby Gang'owi. Giles godzi w niego szablą, lecz ze względu na jego odporność na rany, Wilkins pozostaje żywy. W trakcie rozmowy między Xander'em a Anya'ą wychodzi na jaw, że Anya około 800 lat temu była świadkiem "Przejścia". Faith dostaje od Wilkins'a polecenie zabicia profesora (Professor) geologii, który odkrył pod popiołami wulkanicznymi szczątki jakiegoś stwora. Scooby Gang z wiedzą uzyskaną od Anya'i zaczyna domyślać się czym będzie przejście i jak będzie wyglądać. Gdy dowiadują się o zabójstwie, którego dokonała Faith Buffy udaje się do mieszkania profesora (Professor). W mieszkaniu spotyka się z Angel'em. Gdy wychodzą kłócąc się Angel zostaje trafiony strzałą wystrzeloną z łuku przez Faith. Strzała okazuje się być zatruta. Wiedza zdobyta w mieszkaniu ofiary Faith wskazuje, że po "Przejściu" Wilkins nie będzie już "nietykalny". Willow i Oz, którzy prowadzą poszukiwania w sprawie Wilkins'a, w domu Willow, zaczynają się kochać. Członkowie Scooby Gang'u dowiedziawszy się, że Angel padł ofiarą otrucia zaczynają szukać odtrutki. Wesley próbuje uzyskać informacje o antidotum u Rady Obserwatorów. Mimo jego próśb Rada odmawia udzielenie informacji, motywując to zasadą nie pomagania wampirom. Buffy dowiedziawszy się o tym wypowiada radzie posłuszeństwo.... Giles ją popiera. Tymczasem okazuje się, że odtrutką jest krew Pogromcy. Buffy udaje się do Faith, której krwią chce napoić Angel'a...


The Graduation 2

Po raz pierwszy wyemitowany: 13/06/1999
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Kusza Nóż Pistolet Topór

Buffy, która w walce pokonała Faith, wraca do domu Angel'a. Przekonana o tym, iż zabiła Faith postanawia, że Angel powinien wypić jej krew. Wilkins, który przybywa do mieszkania Faith powiadomiony przez swoje wampiry o toczącej się tam walce nie znajduje tam nikogo. Buffy każe Angel'owi wypić swoją krew, Angel nie zgadza się. Buffy prowokuje go tak długa, aż jego wampirza natura zwycięża i zaczyna ją pić. Gdy Angel zostaje uleczony spostrzega co zrobił i niesie Buffy do szpitala. W szpitalu w sąsiedniej sali leży Faith. Okazuje się, że rana zadana jej przez Buffy nie była śmiertelna, ale Faith skacząc z balkonu doznała ciężkiego urazu głowy, który może spowodować, że nie wyjdzie nigdy ze śpiączki. Wilkins, który jest przy Faith w szpitalu dowiedziawszy, że jest tam też nieprzytomna Buffy próbuje ją zabić. Na szczęście w porę odrywa go Angel. Scooby Gang który przybywa do szpitala wezwany przez Angel'a nie jest zbyt uradowany tym co zrobił Angel. Nieprzytomne Buffy i Faith spotykają się w śnie. Faith, która jest w tym stanie oczyszczona z wpływu Wilkins'a i swego szaleństwa mówi Buffy by ta przeciw burmistrzowi wykorzystała jego słabość. Faith przekazuje Buffy swoją siłę, i ta po chwili odzyskuje przytomność. Buffy i Scooby Gang próbują zgadnąć co może być słabością Wilkins'a w końcu dochodzą, że jest nią Faith. Członkowie Scooby Gang'u zaczynają mobilizować uczniów Sunnydale High do przeciwstawienia się Wilkins'owi. Wilkins zaś instruuje swoje wampiry jak mają działać by Przejście się dokonało. Zaczyna się oficjalne zakończenie roku w Sunnydale High, na którym ma dojść do przejścia.....


~Ender's SMG~*~BuffyPedia~

"Buffy The Vampire Slayer" TM and © (or copyright) Fox and its related entities. All rights reserved. This web site, its operators and any content on this site relating to "Buffy The Vampire Slayer" are not authorized by Fox.