Wampiry. Mityczne, nieistniejące istoty, które według ludowych podań miały żywić się krwią. W "Buffy The Vampire Slayer" wampiry to pradawne demony, które zamieszkiwały Ziemię na początku świata (mowa o tym w "Welcome To The Hellmouth"). Gdy na Ziemi pojawili się ludzie jeden z demonów miał wg. "BtVS" wymieszał swą krew z człowiekiem i stał się wampirem, czyli jak mówi Giles : "Człowiekiem z wyglądu, demonem z duszy". Aby stać się wampirem trzeba wg. słów Giles'a najpierw zostać "nadgryzionym", a później zmieszać swoją krew z krwią wampira. Po tych zabiegach następuje zgon, a następnie ciało przejmowane jest przez demona, który podnosi je z grobu. W "BtVS" wampir zachowuje wspomnienia i główne cechy charakteru swojego ludzkiego pierwowzoru. Dobrym przykładem tego jest Drusilla, którą Angelus doprowadził wpierw do szaleństwa, a później przemienił w wampira, szaleństwo to świetnie ukazuje się w jej postępowaniu. Co do tego czy wampiry posiadają jakieś ponadnaturalne zdolności, można się spierać. Na pewno zabić je można tylko na kilka sposobów: kołkiem w serce, spalić, uciąć głowę (w "Welcome To The Hellmouth"). Jednak wszystko wskazuje na to, że ich regeneracja jest w wielu miejscach podobna do ludzkiej. Co prawda kule z broni palnej nie wyrządzają im większych szkód ("Angel"), ale poważniejsze urazy wpływają na ich stan, czego najlepszym przykładem jest Spike, który przez kilka odcinków porusza się na wózku inwalidzkim. Pewne jest, że wampiry, a w każdym bądź razie niektóre z nich, np. Drusilla, posiadają zdolności hipnotyczne. Najlepsze tego przykłady mamy w "Becoming 1" gdzie Drusilla zmusza Kendra'ę do posłuszeństwa, oraz gdzie ta sama Drusilla przekonuje Giles'a że jest Jenny Calendar aby "wyciągnąć" od niego potrzebne informacje. Niektóre wampiry mają zdolność jasnowidzenia (znów przykład Drusilla'i, która w "Halloween" przewiduje zamieszanie które wywoła Ethan). W pełnometrażowej "Buffy The Vampire Slayer" niektóre wampiry potrafią latać, ale w serialu nie ma mowy o takich zdolnościach. Z serialu wynika także, że wampiry mają inną temperaturę ciała niż ludzie. Z "The Initiative" wynika, że temperatura ich ciała wynosi 16 st. C (czyli 62.3 st. F). Jest to o tyle dziwne, że wiele wskazuje na to, że temperatura otoczenia była większa niż temperatura ciała wampira (w tym przypadku Spike'a). Wampiry używają do transportu podobnych środków jak ludzie. Anioł w "Becoming 1" i Spike w jednym z odcinków III sezonu poruszają się samochodami z pokrytymi sadzą szybami. Wampiry używają również limuzyn, samolotów jak i statków (w jakiś sposób musiały dotrzeć do Ameryki).
Jako wampiry w serialu pojawiają się: Absalom, Alfonse, Andrew, Angel, Angelus, Balthazar, Biker Vampire, Blair, Boone, Brad, Buffy (w "Nightmares"), Candy, Colin, Collin, Cyrus, Dalton, Darla, Dracula, Drusilla, Eddie, Evil Willow, FatVamp, Ford, Harmony (w IV serii), Jesse, Kakistos, Kralik, Lenny, Luke, Lyle, Master, Mort, Peaches, Rocker Vampire, Sandy, Sheila, SpicoliVamp, Spike, Sunday, Tector, Theresa, Thomas, Trick, Vamp, Vampire, Vampires, Vincent, Xander (w alternatywnym wszechświecie).

Jeszcze raz chce zaznaczyć, że wampiry NIE ISTNIEJĄ


Autor: RMK  

~Ender's SMG~*~BuffyPedia~

"Buffy The Vampire Slayer" TM and © (or copyright) Fox and its related entities. All rights reserved. This web site, its operators and any content on this site relating to "Buffy The Vampire Slayer" are not authorized by Fox.