Seria II

When She Was Bad

Po raz pierwszy wyemitowany: 15/09/1997
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Młot Nóż

Zaczyna się nowy rok szkolny (to już 11 klasa). Xander i Willow spędzili wakacje w Sunnydale. Buffy po przeżyciach związanych z walką z Władcą (Master'em) nie może się odnaleźć, dodatkowo jego słudzy pod wodzą Collin'a postanaiwają wskrzesić swego pana w rytuale wymagającym krwii tych którzy byli przy jego śmierci. W tym odcinku jest niesamowita scena tańca Buffy z Xander'em, który to z wrażenia zmienił się niemal w słup soli ;-)


Some Assembly Required

Po raz pierwszy wyemitowany: 22/09/1997
Reżyseria:
Bruce Seth Green
Scenariusz: Ty King
Użyta broń: Kołek Nóż

Ciekawość Buffy i jej przyjaciół przyciąga fakt znikania z cmentarza w Sunnydale ciał młodych kobiet i dziewcząt. Buffy odkrywa, że ma to związek z tworzeniem partnerki dla nowej wersji "Frankensteina".


School Hard

Po raz pierwszy wyemitowany: 29/09/1997
Reżyseria:
John Kretchmer
Scenariusz: David Greenwalt
Użyta broń: Kołek Kusza Maczeta

W Sunnydale High ma odbyć się, organizowane przez Snyder'a, spotkanie z rodzicami. Tym czasem w Sunnydale pojawia się Spike, wampir mający w swym "dorobku" dwie Pogromczynie, i jego przyjaciółka Drusilla. Spike postanawia wykorzystać spotkanie w Sunnydale High by dodać do swojej kolekcji Buffy.


Inca Mummy Girl

Po raz pierwszy wyemitowany: 06/10/1997
Reżyseria:
Ellen Pressman
Scenariusz: Matt Kiene & Joe Reinkemeyer
Użyta broń: Nóż

Sunnydale High bierze udział w programie międzynarodowej wymiany uczniowskiej. Uczniowie Sunnydale High są tym bardzo podnieceni. Zbiega to się w czasie z ich wizytą w muzeum, w którym wystawiana jest mumia inkaskiej księżniczki. Mumia (Mummy) przypadkiem zostaje uwolniona i zaczyna grasować w Sunnydale. Jej pierwszą ofiarą jest Ampata, gość Buffy.


Reptile Boy

Po raz pierwszy wyemitowany: 13/10/1997
Reżyseria:
David Greenwalt
Scenariusz: David Greenwalt
Użyta broń: Kołek Miecz

Buffy walcząca ze swą skłonnością do Angel'a postanawia pójść na przyjęcie organizowane przez studentów Uniwersytetu Sunnydale. Spotyka tam Cordellia'e, z którą obie zostają odurzone.... Gdy się budzą okazuje się, że mają stać się ofiarą dla pewnego potężnego demona.


Halloween

Po raz pierwszy wyemitowany: 27/10/1997
Reżyseria:
Bruce Seth Green
Scenariusz: Carl Ellsworth
Użyta broń: Karabin Kołek M-16 Miecz Nóż Pistolet

Zbliża się Halloween. Buffy, Willow i Xander organizują sobie przebrania. Nieszczęśliwie wypożyczają je w wypożyczalni prowadzonej przez dawnego przyjaciela Giles'a - Ethan'a. W Halloween przebrania powodują, że przebrani stają się tymi, za których się przebrali, a w Sunnydale wybucha piekło. Pogromca Buffy zmienia się w bezbronną XVII wieczną damę. Spike i inne wampiry próbują to wykorzystać.


Lie To Me

Po raz pierwszy wyemitowany: 03/11/1997
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Pistolet

Do Sunnydale przybywa Ford, dawny przyjaciel Buffy jeszcze z LA. Wyznaje jej, że wie, iż Buffy to Pogromca. Buffy i Ford wspominają dawne czasy, jednak intencje Ford'a nie są tak czyste jak mogły by się wydawać. Potajemnie układa się on ze Spike'iem, że w zamian za dostarczenie mu Buffy, Spike przemieni go w wampira.


The Dark Age

Po raz pierwszy wyemitowany: 10/11/1997
Reżyseria:
Bruce Seth Green
Scenariusz: Dean Batali & Rob Des Hotel
Użyta broń: Kołek

Do Giles'a docierają niepokojące wiadomości o tym, że w tajemniczych okolicznościach giną jego dawni szkolni przyjaciele. Sprawa związana jest z jego przeszłością, w której wraz z Ethan'em i innymi był czcicielem Eyghon'a. Ich dawny władca powrócił.


What's My Line 1

Po raz pierwszy wyemitowany: 17/11/1997
Reżyseria:
David Solomon
Scenariusz: Howard Gordon & Marti Noxon
Użyta broń: Kołek Pistolet Topór

Do Sunnydale przybywają mordercy nasłani na Buffy przez Spike'a, pragnącego odciągnąć ją od rytuału uzdrawiającego Drusilla'e. W tym samym czasie w Sunnydale pojawia się Kendra, nowy Pogromca, która poluje na Angelus'a.


What's My Line 2

Po raz pierwszy wyemitowany: 24/11/1997
Reżyseria:
David Semel
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Kołek Kusza Nóż Pistolet Topór

Aby uleczyć Drusilla'e Spike potrzebuje krwi tego kto ją stworzył - Angel'a. Kendra, nowy Pogromca, która została powołana po tym jak Buffy na kilka chwil umarła (w "Prophecy Girl"), wraz z Buffy starają się przeszkodzić w planie Spike'a, który chce uzdrowić swą ukochaną.


Ted

Po raz pierwszy wyemitowany: 08/12/1997
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: David Greenwalt & Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Kusza

Ku niezadowoleniu Buffy, jej matka Joyce zaczyna spotykać się z pewnym mężczyzną - Ted'em. Ted szybko zjednuje sobie przyjaciół Buffy, lecz nie udaje mu się to z nią. Gdy są w sytuacji sam na sam, Ted grozi Buffy. Okazuje się, że Ted jest kimś innym niż się na początku wydaje.


~ TRANSKRYPT ~


Bad Eggs

Po raz pierwszy wyemitowany: 12/01/1998
Reżyseria:
David Greenwalt
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Kołek Młot Topór

Buffy, Willow, Xander i inni uczniowie 11 klasy Sunnydale High biorą udział w wychowywaniu jajek, będącym sposobem na ukazanie im "uroków" bycia rodzicem. Ich podopieczni jednak nie są zwykłymi jajkami..... Na dodatek do Sunnydale przyjeżdżają dwaj bracia - wampiry, którzy chcą zapolować na Buffy.


Surprise

Po raz pierwszy wyemitowany: 19/01/1998
Reżyseria:
Michael Lange
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Kołek

Zbliżają się 17 urodziny Buffy. Jej przyjaciele przygotowują dla niej przyjęcie niespodziankę. W tym czasie Spike i jego wampiry kończą gromadzić "części" z których połączenia powstać ma Sędzia (Judge). Do Sunnydale przybywa Enyos, aby przypomnieć Jenny Calendar kim jest i w jakim celu przybyła do Sunnydale. Przyjęcie niespodzianka dla Buffy staje się dla Willow pretekstem do zaproszenia gdzieś Oz'a, który w trakcie przyjęcia odkrywa kim jest Buffy.


Innocence

Po raz pierwszy wyemitowany: 20/01/1998
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Karabin Kołek Kusza M-16 Pistolet Wyrzutnia rakietowa

Angel, który spędził z Buffy noc, dzięki szczęściu którego z nią zaznał wyrywa się z okowów ciążącej na nim klątwy i staje na powrót Angelus'em. Pragnie śmierci Buffy. Pogromca musi stanąć do walki ze swym ukochanym zamienionym w potwora i z Sędzią (Judge) potężnym demonem.


Phases

Po raz pierwszy wyemitowany: 27/01/1998
Reżyseria:
Bruce Seth Green
Scenariusz: Rob Des Hotel & Dean Batali
Użyta broń: Karabin Młot Nóż Pistolet

W Sunnydale pojawia się tajemnicze monstrum atakujące ludzi. Czym lub kim jest? Buffy i Scooby Gang próbują rozwikłać zagadkę. Okazuje się, że sprawa nie jest tak prosta jak mogło by się wydawać, a po Sunnydale grasuje też tajemniczy Cain - łowca Wilkołaków. Jego celem staje się nieświadomy swej dwoistej natury Oz.


Bewitched, Bothered and Bewildered

Po raz pierwszy wyemitowany: 10/02/1998
Reżyseria:
James A. Contner
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Kołek Młot Nóż Pistolet

Xander bardzo się denerwuje nadchodzącymi Walentynkami, gdyż zamierza "sformalizować" swą znajomość z Cordelia'ą. Gdy ta zrywa z nim w Walentynki Xander w poszukiwaniu zamsty zwraca się do Amy. Plan Xander'a jest prosty, Amy rzuci na Cordelia'ę urok miłosny, Cordelia szaleńczo zakocha się w Xander'ze, a on ją odrzuci, aby mogła się przekonać jak to jest być odrzuconym. Jednak czar Amy nie działa tak jak powinien, jego adresatka jest nieczuła na urok Xander'a, zaś wszystkie kobiety i dziewczyny z Sunnydale, łącznie z Buffy, Willow i Jenny, zaczynają za nim szaleć.


Passion

Po raz pierwszy wyemitowany: 24/02/1998
Reżyseria:
Michael E. Gershman
Scenariusz: Ty King
Użyta broń: Kołek Kusza Miecz Młot Pistolet

Angelus coraz bardziej zagraża Buffy i jej przyjaciołom. Buffy chcąc uchronić Joyce postanawia powiedzieć jej kim jest. Jenny Calendar chcąc odzyskać zaufanie Scooby Gang'u, a głównie Giles'a, które utraciła gdy Scooby Gang dowiedział się, że jest po części winna przemianie Angel'a w Angelus'a, postanawia przeprowadzić rytuał przywracająca Angelus'owi duszę. Jednak Angelus jest szybszy...... I jedno z przyjaciół Buffy ginie.


Killed by Death

Po raz pierwszy wyemitowany: 03/03/1998
Reżyseria:
Deran Sarafian
Scenariusz: Rob Des Hotel & Dean Batali
Użyta broń: Kołek

Z powodu wysokiej gorączki Buffy trafia do szpitala. Szybko odkrywa, że w szpitalu grasuje jakieś monstrum, którego ofiarami są dzieci. Odkrywa także, że monstrum to widzą tylko dzieci.


I Only Have Eyes For You

Po raz pierwszy wyemitowany: 28/04/1998
Reżyseria:
James Whitmore, Jr.
Scenariusz: Marti Noxon
Użyta broń: Młot Pistolet

Mury Sunnydale High nawiedzają duchy dwojga nieszczęśliwych kochanków. Wiele lat wcześniej, gdy żyli, ona była nauczycielką w Sunnydale High, on zaś jej uczniem. Dwoje kochanków wciąż powtarza wydarzenia z przed wielu lat. Ich duchy nawiedzają ciała Buffy i Angelus'a.... Czy i tym razem wszystko skończy się tak samo tragicznie jak przed laty?


Go Fish

Po raz pierwszy wyemitowany: 05/05/1998
Reżyseria:
David Semel
Scenariusz: David Fury & Elin Hampton
Użyta broń: Karabin Kołek Młot Pistolet Topór

Radosny nastrój panujący w Sunnydale High szykującym się do zakończenia roku szkolnego i finału mistrzostw pływackich burzy odnalezienie zmasakrowanych szczątków jednego z jej zawodników. Gdy znalezione zostają szczątki drugiego pływaka, Scooby Gang przystępuje do śledztwa. Ich podejrzenia kierują się ku opiekunom drużyny.


Becoming 1

Po raz pierwszy wyemitowany: 12/05/1998
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Miecz Pistolet

Angelus, twór Darla'i, planuje zniszczenie świata. Ma mu w tym pomóc Acathla. W tym czasie Buffy odkrywa dyskietkę, na której Jenny dokonała backup'u tekstu rytuału przywracającego wampirowi duszę. Gdy Buffy zaczyna mieć nadzieję na odzyskanie Angel'a, Angelus wykrada z muzeum w Sunnydale sarkofag z Acathla'ą.


Becoming 2

Po raz pierwszy wyemitowany: 19/05/1998
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Miecz Nóż Pistolet Topór

Pogromca wyprowadzony w pole przez Angelus'a, pragnącego porwać Giles'a potrzebnego mu do udzielenia odpowiedzi jak utworzyć przejście do piekieł, wraca zbyt późno do biblioteki. Znajduje tam ciało Kendra'y zabitej przez Drusilla'e i rannych członków Scooby Gang'u. Uciekając przed policją, która podejrzewa, że to Buffy zabiła Kendra'ę, Buffy natyka się na Spike'a. Gdy Spike wyjawia jej, co chce zrobić Angelus i po co mu Giles, Buffy i Spike zawiązują sojusz przeciw Angelus'owi i jego planowi. Gdy pod domem Buffy zostają zaatakowani przez sługi Angelus'a widzi ich Joyce. Buffy wyznaje matce kim jest i jaką ma rolę do spełnienia. Joyce w obawie o życie Buffy zabrania jej opuszczać dom, mówiąc, że jeżeli wyjdzie może już nie wracać. Buffy i Spike wychodzą by stawić czoło Angelus'owi.


~Ender's SMG~*~BuffyPedia~

"Buffy The Vampire Slayer" TM and © (or copyright) Fox and its related entities. All rights reserved. This web site, its operators and any content on this site relating to "Buffy The Vampire Slayer" are not authorized by Fox.