Seria I

Welcome To The Hellmouth

Po raz pierwszy wyemitowany: 10/03/1997
Reżyseria:
Charles Martin Smith
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek

Relegowana, za spalenie sali gimnastycznej, z liceum Hammery w L.A. drugoklasitka Buffy Summers przeprowadza się wraz z matką do Sunnydale. Zaczyna chodzić do Sunnydale High. Swym pojawieniem się wywołuje durze wrażenie na Xander'ze Harris'ie. Szybko zaprzyjaźnia się z Willow Rosenberg. Szybko odkrywa także, że jej przeprowadzka nie uwolniła jej od jej przeznaczenia i misji którą spełnia jako Pogromca.


The Harvest

Po raz pierwszy wyemitowany: 10/03/1997
Reżyseria:
John Kretchmer
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Nóż Pistolet

Władca (Master) chcąc pokonać odgradzającą go od świata barierę namaszcza jednego ze swych sług - Luke'a, aby ten podjął się w jego zastępstwie "żniw".


The Witch

Po raz pierwszy wyemitowany: 17/03/1997
Reżyseria:
Stephen Cragg
Scenariusz: Dana Reston
Użyta broń: Topór

Buffy postanawia zostać cherleaderką. Szybko zauważa, że najlepsze z konkurentek są w podejrzany sposób eliminowane. Buffy i jej paczka starają się znaleźć przyczynę tych dziwnych wypadków.


Teacher's Pet

Po raz pierwszy wyemitowany: 25/03/1997
Reżyseria:
Bruce Seth Green
Scenariusz: David Greenwalt
Użyta broń: Kołek Maczeta

Znika Dr. Gregory - nauczyciel biologii. Był on jednym z niewielu członków grona nauczycielskiego, który nie uznawał Buffy za przestępce. Buffy zaczyna śledztwo, które doprowadza ją do Natalie French - nowej nauczycielki biologi.


Never Kill a Boy on the First Date

Po raz pierwszy wyemitowany: 31/03/1997
Reżyseria:
David Semel
Scenariusz: Rob Des Hotel & Dean Batali
Użyta broń: Kołek

Giles dowiaduje się, że właśnie tej nocy powstanie pomazaniec. Buffy zaś odkrywa, iż jeden z jej szkolnych kolegów - Owen - zaczyna się nią interesować. Umawia się z nim na randkę. Jednak wampiry krzyżują Buffy plany na wieczór.


The Pack

Po raz pierwszy wyemitowany: 07/04/1997
Reżyseria:
Bruce Seth Green
Scenariusz: Matt Kiene & Joe Reinkemeyer
Użyta broń: Nóż

Buffy, Xander, Willow i reszta szkoły zwiedzają ZOO. Grupa cynicznych dzieciaków ze szkoły Buffy postanawia pobawić się kosztem jednego z kujonów. W jego obronie staje Xander. Gdy dochodzi do konfrontacji, w pomieszczeniu dla hien, Xander i "oprawcy" zostają opentani.


Angel

Po raz pierwszy wyemitowany: 14/04/1997
Reżyseria:
Scott Brazil
Scenariusz: David Greenwalt
Użyta broń: Kołek Kusza Topór Włócznia

Buffy ciągle myśli o swym przystojnym przyjacielu Angel'u. Gdy ucieka wraz z nim, do swego domu, bandzie wampirów odkrywa jego tajemnice.


I, Robot -- You, Jane

Po raz pierwszy wyemitowany: 28/04/1997
Reżyseria:
Stephen Posey
Scenariusz: Ashley Gable & Thomas A. Swyden
Użyta broń: Kołek

Willow nawiązuje e-znajomość z tajemniczym Malcolm'em. Buffy i Xander obawiają się o swoją przyjaciółkę. Szybko dowiadują się, że Malcolm nie jest zwykłym podrywaczem.


The Puppet Show

Po raz pierwszy wyemitowany: 05/05/1997
Reżyseria:
Ellen Pressman
Scenariusz: Dean Batali & Rob Des Hotel
Użyta broń: Nóż

W Sunnydale High odbywa się pokaz talentów. Do podjęcia się roli opiekuna zmuszony zostaje Giles. Paczka ma przez to świetny powód do żartów z Ruperta, jednak szybko rzedną im miny gdy dyr. Snyder zmusza ich do wzięcia udziału w pokazie. Dodatkowo w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z uczestników. Podejrzenia Buffy kierują się na Sid'a - lalkę, która występuje z jednym z jej szkolnych kolegów. Pod koniec odcinka widać jedną z najbardziej zabawnych aranżacji fragmentu mitologii greckiej.


Nightmares

Po raz pierwszy wyemitowany: 12/05/1997
Reżyseria:
Bruce Seth Green
Scenariusz: Joss Whedon & David Greenwalt
Użyta broń: Kołek Nóż

Buffy z niecierpliwością oczekuje odwiedzin Hank'a - swego ojca, a w Sunnydale zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ludzie zaczynają przeżywać na jawie swoje koszmary senne.


Invisible Girl

Po raz pierwszy wyemitowany: 19/05/1997
Reżyseria:
Reza Badiyi
Scenariusz: Joss Whedon & Ashley Gable & Thomas A. Swyden
Użyta broń: Kołek Nóż Pistolet

Zbliża się coroczny bal wiosenny. Cordelia i jej przyjaciółki planują swoje stroje, jednak w ich planach zaczyna przeszkadzać im jakaś tajemna siła. Buffy stara się wyjaśnić tajemnice.


Prophecy Girl

Po raz pierwszy wyemitowany: 02/06/1997
Reżyseria:
Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Użyta broń: Kołek Kusza Pistolet

Nadchodzi bal, Buffy postanawia nań pójść. W tym czasie Giles odkrywa, że jedna z przepowiedni w księdze którą dostał od Angel'a mówi, że Władca (Master) zabije pogromce, gdy mówi o tym Angel'owi podsłuchuje to Buffy.


~Ender's SMG~*~BuffyPedia~

"Buffy The Vampire Slayer" TM and © (or copyright) Fox and its related entities. All rights reserved. This web site, its operators and any content on this site relating to "Buffy The Vampire Slayer" are not authorized by Fox.