Oz (2.98kb)

Oz. Daniel "Oz" Osbourne. Oz jest gitarzystą w Dingoes Ate My Baby. Jego ksywa pochodzi prawdopodobnie od Ozzy'iego Osbourne'a z "Black Sabbath". Oz jest chłopakiem Willow. Na Willow Oz zwrócił swą uwagę w Bronze'ie gdy zobaczył ją przebraną za Eskimoskę (w "Inca Mummy Girl"). Oz jest jednym z najinteligentniejszych uczniów Sunnydale High. Z tego też powodu interesuje się nim pewna duża firma software'owa (ta sama która interesuje się Willow). Mimo swego wysokiego IQ oraz mimo zdania z wysokim wynikiem egzaminów SAT Oz, przez swoje "luzactwo", musi powtarzać czwartą klasę liceum. O tym kim jest Buffy Oz dowiedział się w trakcie jej przyjęcia urodzinowego. Ku zdziwieniu członków Scooby Gang'u szybko to zaakceptował. Oz ma także pewną bardzo mroczną przypadłość - jest wilkołakiem. Z tego powodu staje się celem dla łowcy wilkołaków - Cain'a. W jego obronie staje Buffy i członkowie Scooby Gang'u ("Phases"). Oz przemienia się w wilkołaka w trakcie pełni księżyca (co ciekawe większość odcinków z Oz'em w roli wilkołaka została wyemitowana w okolicach nowiu, a nie pełni). W Oz'ie, który zwykle jest nastawiony do świata bardzo pozytywnie, w czasie pełni odzywają się atawistyczne instynkty. Atakuje wtedy ludzi, przez co jest niebezpieczny dla innych i dla siebie. Z tego też powodu, każdą noc w trakcie pełni Oz przesypia w zamknięciu w klatce znajdującej się w bibliotece. Jest wtedy pilnowany przez któregoś z członków Scooby Gang'u uzbrojonego w sztucer z nabojami usypiającymi (zwykle wystarcza jeden aby spacyfikować Oz'a). Podobnie jak Buffy i Willow Oz po zakończeniu Sunnydale High zaczyna studia na Uniwersytecie Sunnydale. W trakcie studiów swoje "wilcze" noce spędza w specjalnie wybudowanej klatce w grobowcu na jednym z cmentarzy Sunnydale.
UWAGA!!!! nie czytaj tego, jeśli nie chcesz wiedzieć co się stanie w IV serii.
Aby pogodzić się ze swoją naturą Oz wyjeżdża z Sunnydale i zrywa z Willow. Wraca później umiejąc już zapanować nad swoimi metamorfozami, ale na jego miejscu u boku Willow jest już Tara.wróć
Wróć

Autor: RMK  

~Ender's SMG~*~BuffyPedia~

"Buffy The Vampire Slayer" TM and © (or copyright) Fox and its related entities. All rights reserved. This web site, its operators and any content on this site relating to "Buffy The Vampire Slayer" are not authorized by Fox.