Darla (3.71kb)

Darla

Ekstrawagancka, nonszalancka i bardzo piękna wampirzyca. Uwielbia zmieniać styl ubioru (raz nosi kimona, raz mini spódniczki i białe bluzki). Jej domena to manipulowanie uczuciami innych. Do szaleństwa zakochana w Angelus'ie przez 150 lat związku wyraźnie w nim dominowała. Inteligiętna , mądra, kobieca i bardzo okrutna. Odcisnęła duże piętno na charakterze Drusilla'i, zwłaszcza w sferze związku ze Spike'm. Darla jest zdecydowanie jedną z najciekawszych postaci jakie poznajemy w serialach.

ŻYCIORYS

Jeden z najstarszych wampirów jakie poznajemy w serialach (400 lat). Została przemieniona przez Władcę (Master'a) w 1607 r. Wcześniej była kurtyzaną. Jej imię wywodzi się z anglosaskiego "Dire-one" co znaczy droga. W połowie XVIII w. wyjechała do Irlandii gdzie poznała Liam'a, urzeczona jego urodą zmieniła go w wampira- Angelus'a. szybko zakochali się w sobie i przez 150 lat tworzyli bardzo udany związek (dla niego Darla zrezygnowała z współpracy z Władcą (Master'em)). Razem podróżowali po całej Europie. Około 1860 wracają do Anglii, gdzie poznają i przemieniają Drusilla'e (pomysł Darli, wykonanie i aranżacja Angelus'a). Jakieś 20 lat później dołącza do nich Spike. Przed końcem XIX wyjeżdżają do Rumunii, gdzie cyganie rzucają klątwę na Angelus'a. Zrozpaczona i wściekła Darla ofiarowuje im swoją ochronę i nietykalność w zamian za przywrócenie wszystkiego do porządku. Gdy spotyka się z odmową zamienia ich obozowisko w rzeźnie. W 1900 r. Angel odnajduje ją w Chinach. Przez pewien czas znów są razem ale Darla nie może pogodzić się z tym że Angel ma dusze i w końcu z nim zrywa i wraca pod skrzydła Władcy (Master'a). W 1997r. mieszka w Sunnydale, próbuje przeciągnąć Angela na swoją stronę, o mało nie zabija Joyce. Ginie w walce z Buffy i Angel'em. Trzy lata później zostaje wskrzeszona jako człowiek przez Wolfram & Hart. Chcą aby odciągnęła Angel'a od jego codziennych (conocnych?) zajęć. Cały czas ma wrażenie że prawnicy chcą ją wykorzystać, w końcu prosi Angela o pomoc. Wtedy dowiaduje się że pozostało jej kilka miesięcy życia (ma umrzeć tak jak wtedy gdy na łożu śmierci została przemieniona). Angel przysięga jej opiekę ale wtedy pojawia się Drusilla i zamienia ją z powrotem w wampira. Angel walczy z nimi i w końcu podpala ich mieszkanie obie przeżywają, ale Darla jest chora. W tym samym czasie Angel przestaje wierzyć w zajęcie, odsuwa się od przyjaciół i definitywnie rzuca pracę detektywa. Wszystko przestaje mieć dla niego sens, w końcu wraca do Darli. Spędzają ze sobą noc, ale Angel nie traci duszy, czym Darla jest bardzo zawiedziona Angel na nowo odkrywa sens swojego istnienia i rozstaje się z nią. Darla wyjeżdża nie mówiąc nikomu dokąd.wróć
Wróć

Autor: Maladi  

~Ender's SMG~*~BuffyPedia~

"Buffy The Vampire Slayer" TM and © (or copyright) Fox and its related entities. All rights reserved. This web site, its operators and any content on this site relating to "Buffy The Vampire Slayer" are not authorized by Fox.