trójkąt, przecięty w połowie skierowanym w górę półkolem.Symbol ten pojawia się w serialu gdy w Sunnydale dochodzi do "mordu" na Jasiu (Hansel'u) i Małgosi (Gretel). Jednak ze słów Willow wynika, iż symbol ten jest symbolem ochronnym, który ma powodować (użyjmy RPG'owego nazewnictwa) niski współczynnik zranień. Z treści "Gingerbread" możemy wnioskować, że symbol ten nie musi być noszony przez osobę chronioną, a jest konieczny jedynie w trakcie rzucania czarów ochronnych. Do rzucenia czaru ochrony, przy pomocy tego symbolu, potrzebna jest trójka czarownic (w "Gingerbread" są to Amy, Willow i Michael).


trójramienna gwiazdaSymbol ten spotykamy w "The Hervest", gdy Władca (Master) maluje go na głowie Luke'a. Symbol ten ma przenieść moc uzyskaną przez Luke'a w trakcie Żniw na Władcę (Master'a). Namalowany jest na czole Luke'a krwią Władcy (Master'a).


Y z przedłużoną w górę nóżkąSymbol ten widizmy w miejscu prawego oka kapłanów Pierwszego (The First), symbol, ten może być symbolem ochronnym, symbolem "dalekiego widzenia", lub symbolem oddania dla Pierwszego (The First).


Dwa X'y, jeden nad drugimSymbol ten widizmy w miejscu lewego oka u kapłanów Pierwszego (The First) w "Amends". Może to być symbol ochronny, lub symbol "dalekiego widzenia", może to być również tylko symbol poddaństwa dla Pierwszego (The First).


PentagramPentagram był symbolem pitagorejczyków; występował w gnozie i kabale. W "Buffy The Vampire Slayer" występuje kilka razy, ale najbardziej widowiskowy jest gdy burmistrz Wilkins odprawia w nim rytuał który ma zapewnić mu "nietykalność" (w "Bad Girls"). Pentagram w tej scenie ustawiony jest w pozycji ochronnej (to wiem z "Archiwum X", podobno pentagram skierowany jednym swym ramieniem w górę jest symbolem ochronnym, a skierowany dwoma wierzchołkami w górę symbolizuje kozła kłującego niebo, co podobno powoduje, że w tej pozycji jest symbolem zła) więc sensowne jest to, że Wilkins rzuca w nim czar "nietykalności".


Koło z krzyżem u dołu.Jest to symbol bogini Wenus (Afrodyty). Symbol ten jest symbolem pierwiastka żeńskiego. Z sytuacji w jakiej go widzimy w serialu (w "Bewitched, Bothered and Bewildered") możemy wnioskować, że symbol wykorzystać można do rzucania uroku miłosnego. Osoba, dla której rzucany jest urok musi przebywać w symbolu, skierowana twarzą w kierunku krzyża. Jest to pozycja o tyle zaskakująca, że krzyż ten znajduje się u dołu symbolu, a nie u góry.


Koło z krzyżem u dołu.Symbol ten pojawia się w "Superstar". Ma go na sobie Jonathan i potwór który pojawił się na świecie aby utrzymać równowagę w świecie zmienionym przez Jonathan'a. Symbol ten jest związany najprawdopodobniej z czarem przemiany, który powoduje, że osoba go rzucająca staje się w oczach reszty ludzi superbohaterem.Autor: RMK  

Strona główna (www.kino.pl/smg)    Strona główna BUFFYpedii (www.kino.pl/smg/buffy)

"Buffy The Vampire Slayer" TM and © (or copyright) Fox and its related entities. All rights reserved. This web site, its operators and any content on this site relating to "Buffy The Vampire Slayer" are not authorized by Fox.