FAQ - Frequently Asked Questions
albo jak kto woli CZP - Często Zadawane Pytania

Autorzy: White, RMK i życie ;-)P: Słyszał ktoś może coś konkretnego na temat powstających (podobno) sezonów 8 i 9 BtVS?
O: Sezony te będą ale w formie komiksów, w tej chwili wiadomo mi jedynie o 8 sezonie, który jest już prawie gotowy i niedługo powinien być dostępny w Stanach. Komiksy te będą oficjalną kontynuacją serialu. Wszelkie inne kontynuacje jak do tej pory nie wypaliły albo okazały się fake'ami. Istnieją tylko fanowskie kontynuacje, wspomniany wyżej komiks i ewentualne ciągi dalsze ksiażkowe.
P: A po drugie, skąd wszyscy znają późniejsze odcinki Buffy niż te co w TV4?
O: Z sieci P2P, kupione w zagranicznych sklepach [wydania dvd wszystkich sezonów są już dostępne od dawna, takoż vhs'y], można też czasem dostać takowe na allegro.
P: Czy ktoś wie czy będzie jeszcze emitowana Buffy the Vampire Slayer?
O: Pytanie z gatunku aktualno-nieaktualnych, obecnie serial leci na kanale TV4 w soboty o godzinie 17:00, jest to sezon 3, w tej chwili jesteśmy już po epizodzie 50, co oznacza że do końca sezonu jeszcze 6 odcinków. Co będzie potem - nie wiem, krążą plotki iż TV4 dysponuje sezonem 4, i jest pewna szansa iż poleci on po krótkiej przerwie, ale nie jest to pewna informacja. Jeśli ktoś jest w stanie coś dodać, potwierdzić lub zaprzeczyć - to ja bardzo proszę o stosowną informacje.
P: Jak oglądać rzeczy wykonane w VRML - dom Buffy, pokój Buffy i bibliotekę?
O: Ściągnąć program Cosmo Player. Program współpracuje z IE i Netscape (także z FireFoksem, jednak tutaj mogą występować problemy), ale można go też zmusić do pracy z Operą. Odszukaj katalog instalacyjny CosmoPlayera, zwykle jest to C:\Program Files\CosmoSoftware\CosmoPlayer, skopiuj znajdujące sie tam 4 pliki [npcosmop211.dll, npcosmop211.zip, npcosmop211.jar oraz CosmoPlayer211.isu] do podkatalogu program\plugins katalogu instalacyjnego Opery [zwykle ścieżka do tego katalogu to C:\Program Files\Opera\program\plugins.

Można też skorzystać z zewnętrznej przeglądarki VRML. Najlepiej skorzystać wtedy z przeglądarki Xj3D, która można pobrać stąd, jeżeli używasz MS Windows to skorzystaj z linki opisanej jako Win32 (tutaj :-)).
P: Czy ten tajemniczy pokój to nie jest pokój Dawn?
O: Tak, tajemniczy pokój to pokój Dawnie. [by RMK]
P: Co z umeblowaniem domu Buffy?
O: Umeblowanie domu Buffy było w planach ;-) ale jak na razie ręczne wstawianie i tworzenie [stół to jedna płyta i 4 walce ;-)] mebli jest raczej trudne i dlatego nie zostało wykonane. Ale kto wie, może się tym jeszcze zajmę. [by RMK]
P: Mógłby ktoś podać mi jeszcze raz stronkę na której dostępne są wszystkie utwory muzyczne z Buffy?
O: http://www.buffygalaxy.com/
P: Witam szukam transkryptów Buffy.
O: Wszystkie skrypty w języku angielskim znajduja się tu - www.buffyworld.com. Polskich poza naszą stroną nie uświadczysz - przynajmniej ja nic o tym nie wiem.
P: Jak to jest z aktualizacjami Buffypedii?
O: A więc część problemu to brak programów RMK, którymi wygenerowano stronę, część to jego lenistwo :P i zawiłość kodu strony. Prace nad treścią trwają, i na pewno niedługo zaleje was fala nowości :P. RMK stronę prowadzi cały czas, choć nieco zwątpił w sens tegoż, bo raz konkurencji brak polskiej [i sie biedak rozleżył], dwa nie miał kto za niego pisać :P Nadal jednak potrzebujemy kogoś do roboty przy Angelu - wszyscy chętni fanatycy proszeni o kontakt ze mną [whitedster@gmail.com jakby ktoś nie znał]
P: Ile jest serii i odcinków obu seriali? Gdzie znajde do nich napisy?
O: Serii jest 7 dla BtVS, poza serią 1, wszystkie po 22 odcinki. Angela jest 5 serii, po 22 odcinki każdy. Napisy znaleść można na www.napisy.org
P: Czy w Polsce można gdzieś kupić Buffy, lub coś związanego z serialem?
O: Odpowiedź brzmi - tak. Co prawda oficjalnie nie wydano u nas dvd/kaset z serialem, ale można je kupić na www.allegro.pl Jeśli chodzi o książki to ukazała się tylko Zaginiona Pogromczyni, i ją też można jeszcze kupić na Allegro. Można tam także nabyć angielskie książki, czasem jakieś "bajery", gry czy płyty. Płyty - ost i Once More With Feeling, można też nabyć www.merlin.pl i podobnych sklepach. Od czasu do czasu dostępne są też figurki - www.aliensgroup.pl.